HouseMafia.pl : The house of god
31 Maja 2020r
» On-line: 53 / 0 / 832
» HM na facebooku

Pozdrów oskar91~ dla - Pozdro dla wszystkich hause mafia żyje? skoku19~ dla Was- Odanego weekendu bez bólu głowy pzdrrr piotrek22292~ dla Moderator- Minimal musi byc :) djhardfall~ dla - pozdrawiam wariatów co dalej świętują i fidget house bass czuja ! djhardfall~ dla - Pozdrawiam cały dolny śląsk ! Mucka musi byc ! kamilpoznan1988~ dla Dla Wszystkich- Pozdrowienia dla całego 1000 - Lecia z Jarocina :D i oczywiście dla wszystkich obecnych na HouseMafia :D ElectroShock~ dla Moderator- Siema!!! Uwazam ze brakuje zdecydowanie jednego gatunku w katalogu muzycznym! mianowicie Minimal-Techno . pozdrawiam mateusz~ dla NOWY TOMYŚL WLKP- pozdro dla NOWEGO TOMYSLA I CALEJ WLKP!!!!MATT M Carl002~ dla - Pozdro dla wariatów z M-CE :) kumpel026~ dla Moniki- Pozdrowienia dla wszystkich !!! oraz specjalne dla mojej kochanej Monisi !! pozdro z bydgoszczy !!!!!!!!!!!!!!! Lecimyyyyyyyyyyy Pozdrowienia
Ultra

 
» Aktualnoœci housemafia.pl » 23.05.19

Instalacje artystyczne na Instytut Festival Music & Art

W dniach 21-22 czerwca 2019 r. w XIX-wiecznym Garnizonie Modlin odbędzie się druga edycja Instytut Festival Music & Art
Podobnie jak w zeszłym roku, również i w tym wielką atrakcją Instytut Festival będą działania artystów w przestrzeni imprezy. Twórcy związani z warszawską Pracownią N22 wypełnią Garnizon Modlin wielkoskalowymi instalacjami, projekcjami video i street artem. Artyści zaaranżują także klimatyczne strefy chill outu, gwarantujące znużonym imprezowiczom odpoczynek w ciepłej, przyjaznej atmosferze. Ogłoszony został również konkurs na niskobudżetowe projekty artystyczne, do którego zgłosić się może każdy. Projekty te zostaną zrealizowane w niezliczonych, tym razem dostępnych dla festiwalowiczów komnatach twierdzy. Kolejną atrakcją tych przestrzeni będzie wystawa obrazów namalowanych na ścianach komnat w ramach towarzyszącego festiwalowi graffiti jamu. Siła obrazów wsparta zostanie brzmieniem czterech soundsystemów, ukrytych w przestrzeniach budynku.Kuratorem działań artystycznych tegorocznej edycji Galerii Forty / Forty jest SC Szyman (Pracownia N22).
SC Szyman


Legenda warszawskiej sceny urban art. Rozpoczynał od oldschoolowego graffiti szablonowego, by z czasem stać się twórcą murali i czołowym przedstawicielem nurtu niezależnego plakatu autorskiego. Na jego prace można natknąć się w wielu miastach w Europie. W Warszawie jego postery zdobią zarówno ciemne bramy Pragi, jak i kolekcję Muzeum Narodowego. SC Szyman to również twórca warszawskiej Pracowni N22 i kurator licznych wystaw, z tegoroczną edycją działań Galerii Forty/Forty dla Instytut Festival Music&Art na czele.
IG: @sc_szymanSławomir „Zbiok" Czajkowski
Jeden z czołowych malarzy młodego pokolenia, absolwent wrocławskiej ASP, laureat Nagrody Gepperta za rok 2012. Jego styl ewoluował od klasycznego graffiti, poprzez uliczny street art, aż po psychodeliczne, niezwykle barwne i intrygujące malarstwo sztalugowe.
IG: @zbiok

Jakub Gliński
Enfant terrible młodej polskiej sztuki, twórca totalny i radykalny. Jego inspiracją i domeną działań jest destrukcja, rozkład i cywilizacyjne odpady. Radykalne działania performatywne Glińskiego pozostawiają często widzów w stanie głębokiego szoku. Malarstwo i instalacje, tworzone zwykle intuicyjnie i podświadomie, w obfitej w gest ekspresji abstrakcyjnej estetyce "trash and error”, wystawiane są chętnie przez progresywne galerie sztuki w całym kraju. .
IG: @JakubowskiMiss Dorys
Artystka z Warszawy, związana z pracownią N22. Zajmuje się street artem i vlepkarstwem.
IG: @miss_dorys

Martiszu / Marta Ludwiszewska
Zajmuje się projektowaniem graficznym i ilustracją. Projektuję m.in. plakaty, książki, okładki płyt, ilustracje prasowe, identyfikacje wizualne oraz oprawy graficzne wydarzeń artystycznych. Na co dzień współpracuje z Pracownią N22. Jest pomysłodawczynią Pogotowia Graficznego, akcji plakatowej wspierającej ogólnopolskie manifestacje prodemokratyczne. Współorganizuje cykl imprez Full Moon Party, niezależną inicjatywę artystyczną na rzecz promocji polskiego urban art u.
IG: @martiszu

Tomasz Matches
Twórca związany przez blisko dwie dekady z warszawską sceną graffiti. W trakcie studiów na ASP zainteresował się technologią trawienia metali. Dziś jego obrazy, obiekty i instalacje nadal posiadają charakterystyczne, znane jeszcze z okresu ulicznego wzory i faktury, jednak teraz wytrawione na wieczność w metalowych płytach.
IG: @tomasz_matchesMaciej Połczyński
W wieku kilkunastu lat, jako Maniac, rozpoczynał swą aktywność artystyczną jako twórca graffiti szablonowego, tworząc w tej technice charakterystyczne, abstrakcyjne wzory graficzne. Zainteresowanie klasycznym, ulicznym graffiti skierowała go w stronę typografii i projektowania graficznego. Po ukończeniu studiów skupił się na projektowaniu liter.
IG: @maciejpolczynski @maniac_artWśród ogłoszonych już artystów muzycznych wystąpią takie tuzy muzyki elektronicznej i techno, jak: Maceo Plex, Richie Hawtin, Donato Dozzy, RØDHÅD, Ben Klock, Ellen Allien….
Cytadela Garnizonu Modlin to unikat na skalę światową - najdłuższy budynek w Europie i drugi pod względem długości na świecie. Spektakularna forteca położona jest w samym sercu Polski, u zbiegu trzech rzek: Wisły, Narwi i Bugu w bezpośrednim sąsiedztwie malowniczych piaszczystych plaż skrytych pośród lasów oraz zjawiskowych ruin zabytkowego spichlerza. Garnizon Modlin to także ponad 200 lat burzliwej historii. O tę perłę Napoleona i Cara Mikołaja I walczyli Polacy, Francuzi, Rosjanie oraz Niemcy. Po latach spokoju, w czerwcu 2019 Cytadela przeżyje kolejne oblężenie, tym razem miłośników elektryzujących brzmień. Dodał: MartinEvvent, czytany razy: 310
Źródło: HouseMafia

Tagi: Instytut festival Instytut fest techn art
» Komentarze
Chcesz skomentować używając konta hm? kliknij tutaj

 

HouseMafia na facebooku
 
© 2008-2020 HouseMafia.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Mapa Strony Reklama Współpraca Regulamin Informacje Prasowe Polityka Prywatności Kontakt