HouseMafia.pl : The house of god
27 Lutego 2020r
» On-line: 98 / 1 / 832
» HM na facebooku

Pozdrów oskar91~ dla - Pozdro dla wszystkich hause mafia żyje? skoku19~ dla Was- Odanego weekendu bez bólu głowy pzdrrr piotrek22292~ dla Moderator- Minimal musi byc :) djhardfall~ dla - pozdrawiam wariatów co dalej świętują i fidget house bass czuja ! djhardfall~ dla - Pozdrawiam cały dolny śląsk ! Mucka musi byc ! kamilpoznan1988~ dla Dla Wszystkich- Pozdrowienia dla całego 1000 - Lecia z Jarocina :D i oczywiście dla wszystkich obecnych na HouseMafia :D ElectroShock~ dla Moderator- Siema!!! Uwazam ze brakuje zdecydowanie jednego gatunku w katalogu muzycznym! mianowicie Minimal-Techno . pozdrawiam mateusz~ dla NOWY TOMYŚL WLKP- pozdro dla NOWEGO TOMYSLA I CALEJ WLKP!!!!MATT M Carl002~ dla - Pozdro dla wariatów z M-CE :) kumpel026~ dla Moniki- Pozdrowienia dla wszystkich !!! oraz specjalne dla mojej kochanej Monisi !! pozdro z bydgoszczy !!!!!!!!!!!!!!! Lecimyyyyyyyyyyy Pozdrowienia
Ultra

 
» Aktualnoœci housemafia.pl » 16.01.19

INSTYTUT FESTIVAL ogłasza pierwszych artystów!

Po gorącym przyjęciu pierwszego w historii festiwalu pod marką Instytut, organizatorzy ogłosili drugą edycję Instytut Festival Music & Art. 21 i 22 czerwca 2019 w Garnizonie Modlin spotkamy się ponownie, tym razem na pięciu scenach w zupełnie nowej, niepowtarzalnej scenerii. O najlepsze doznania artystyczne zadbają najlepsi artyści sztuk wizualnych aranżując historyczną przestrzeń dziewiętnastowiecznego Garnizonu, który ma stać się najdłuższą galerią sztuki w Europie.
Przy tworzeniu tak dużego wydarzenia podcza
Przy tworzeniu tak dużego wydarzenia podczas każdej edycji trzeba sprostać coraz większym oczekiwaniom fanów i dotrzeć do wszystkich miłośników muzyki elektronicznej. W tym roku Instytut stawia na jeszcze większą różnorodność muzyczną i audiowizualną. Tym samym prezentujemy pierwszych artystów, którzy wystąpią drugiego dnia festiwalu:


Aetha (PL)
Aksamit (PL)
Ancient Methods (DE)
Andy Stott live (UK)
Arkady (PL)
Ben Klock
Ciacho (PL)
Dasha Rush live (RU)
Donato Dozzy (IT) – premiera w Polsce
DTEKK (PL)
Gunnar Haslam (US)
ISNT (PL)
Kangding Ray live (DE)
Marco Shuttle (IT)
Olivia (PL)
Richie Hawtin (CA)
Rraph (PL)
Stephanie Sykes (UK)
Tommy Four Seven (UK)

W tym roku, oprócz doskonale znanych fanom muzyki elektronicznej artystom jak Ben Klock czy Richie Hawtin, który na stałe zagościł już w line-upach Instytutu, na festiwalu zaprezentują się wyjątkowi artyści, którzy w Polsce są dopiero odkrywani. Wśród najciekawszych osób znajduje się unikatowy na skalę światową, Włoch Donato Dozzy. Artysta występuje niezwykle rzadko, dlatego zaproszenie go do Polski po raz pierwszy z solowym występem i możliwość przeżycia jego występu to niesamowita gratka dla wszystkich koneserów nietuzinkowych brzmień. Kolejnym artystą wartym szczególnej uwagi jest Andy Stott – niesamowicie niepokorny artysta doceniany na całym świecie a, po festiwalu, z pewnością także w Polsce. Istotny jest także kobiecy pierwiastek tegorocznego line-upu, między innymi Stephanie Sykes, reprezentantka gruzińskiej sceny klubowej, przeżywającej ostatnio burzliwy renesans.

Cytadela Garnizonu Modlin to unikat na skalę światową - najdłuższy budynek w Europie i drugi pod względem długości na świecie. Spektakularna forteca położona jest w samym sercu Polski, u zbiegu trzech rzek: Wisły, Narwi i Bugu w bezpośrednim sąsiedztwie malowniczych piaszczystych plaż skrytych pośród lasów oraz zjawiskowych ruin zabytkowego spichlerza. Garnizon Modlin to także ponad 200 lat burzliwej historii. O tę perłę Napoleona i Cara Mikołaja I walczyli Polacy, Francuzi, Rosjanie oraz Niemcy. Po latach spokoju, w czerwcu 2019 Cytadela przeżyje kolejne oblężenie, tym razem miłośników elektryzujących brzmień.

INSTYTUT FESTIVAL nie jest kolejnym letnim festiwalem muzycznym. Instytut chce stworzyć unikatowe przeżycia, święto wszystkich miłośników muzyki elektronicznej, mozaikę osobowości i doświadczeń. Jak mówią organizatorzy: „podczas organizacji wydarzeń zawsze stawialiśmy na energię, jaką niesie ze sobą nasza publiczność i bezgraniczną miłość do muzyki. Podczas festiwalu zamierzamy przełożyć te wartości na skalę światową”.

To jednak nie koniec ogłoszeń – jak zapewniają organizatorzy niebawem poznamy kolejnych artystów.


Więcej o artystach:

Aetha: jeden z aliasów Anety Jońskiej z Krakowa. Urodzona i wychowana w Lublinie, gdzie pierwszy raz spotkała się z imprezami muzyki elektronicznej w 2012 roku. Po 4-letniej, intensywnej działalności w świecie psychedelic trance pod aliasem JOT, postanawia rozdzielić swój muzyczny projekt i kontynuować swoją przygodę z techno jako AETHA, grając bezkompromisowe, nowoczesne i głębokie sety. Wraz z Rraphem tworzy kolektyw Vultur

Facebook: https://www.facebook.com/aethapl/
RA: https://www.residentadvisor.net/dj/aetha
Soundcloud: https://soundcloud.com/aneta-jot

Aksamit: wrocławska dj-ka i promotorka, rezydentka Projektu Pralnia i jedna z założycieli agencji Affekt A, która dzięki swoim eventom prężnie dba o rozwijanie lokalnej sceny muzyki techno. Znana z zamiłowania do płyt winylowych i inspiracji włoską sceną.

Facebook: https://www.facebook.com/aksamit.aff/
RA: https://www.residentadvisor.net/dj/aksamit
Soundcloud: https://soundcloud.com/alicja-aksamit

Ancient Methods: jedno z czołowych nazwisk we współczesnym techno. Początki projektu sięgają roku 2007, kiedy to został utworzony przez Michaela Wollenhaupta i jego ówczesnego partnera, Conrada Prutzmanna, jako protest przeciwko minimalistycznym brzmieniom. Ancient Methods to za ciemne, industrialne i mroczne spojrzenie na techno.

Facebook: https://www.facebook.com/ancientmethods1
RA: https://www.residentadvisor.net/dj/ancientmethods
Soundcloud: https://soundcloud.com/ancient-methods

Andy Stott: zadebiutował w 2005 roku w wytwórni Modern Love. Jego niepokorna dusza znajduje odzwierciedlenie w twórczości. Artysta zgrabnie lawiruje między gatunkami włączając w swoje produkcje elementy grimeu, houseu a nawet popu zawsze łącząc je w głęboką, złożoną i osobliwie piękną całość.

Facebook: https://www.facebook.com/Andy-Stott-262174253793725/
RA: https://www.residentadvisor.net/dj/andystott
Discogs: https://www.discogs.com/artist/317019-Andy-Stott

Arkady: weteran polskiej sceny techno, miłośnik płyt winylowych. Każdy set to osobna opowieść, historia złożona z na pozór sprzecznych elementów. Selekcja Arkadego to istna huśtawka nastrojów, od dramatyzmu i złości przez grozę do radości, ekstazy i miłości. To artysta, którego nie da się przypisać do jednego gatunku.

Soundcloud: https://soundcloud.com/arkady

Ben Klock: Artysta, którego nie trzeba przedstawiać. Od niemal dekady utrzymuje pozycję wśród 10 najlepszych DJ-ów na świecie według Resident Advisor. Od 2005 roku rezydent Berghain - jednego z najbardziej kultowych klubów w Berlinie. Od tego czasu Klock stał się symbolem stolicy techno i kultowym DJ-em. Jego sety to nie tylko różnorodna selekcja ale przede wszystkim umiejętność kreowania otoczenia w którym gra. W intensywnych dźwiękach techno potrafi uchwycić artyzm, piękno i emocje, które przekazuje publice.

Facebook: https://www.facebook.com/pages/category/Musician-Band/Ben-Klock-60928281674/
RA: https://www.residentadvisor.net/dj/benklock
Soundcloud: https://soundcloud.com/ben-klock

Ciacho: Łukasz dźwiękami interesował się od najmłodszych lat i gdy tylko wiek pozwolił mu na to, rozpoczął zwiedzanie warszawskich klubów w poszukiwaniu nowych dźwięków.
Profesjonalny debiut zaliczył 22 lipca 2006 przy okazji konkursu DJ-skiego w warszawskim klubie M25. Surowe, często zaskakujące, głębokie lub bassowe utwory to jego sztandarowa selekcja.

RA: https://www.residentadvisor.net/dj/ciacho
Soundcloud: https://soundcloud.com/ciacho

Dasha Rush: Rosyjska producentka, DJ-ka, artystka sztuk wizualnych. W jej twórczości pojawia się mieszanka elektronicznych eksperymentów zahaczających o underground. Swoje występy traktuje holistycznie, skupiając się zarówno na przekazie muzycznym jak i wizualnym. Jak mówi sama o sobie, w jej dziwacznym świecie maszyny są bohaterami neo-romantyzmu, splecionymi z ludzkimi snami.

Facebook: http://www.facebook.com/pages/Dasha-Rush/164241600261285
RA: https://www.residentadvisor.net/dj/dasharush
Soundcloud: https://soundcloud.com/dasha-rush

Donato Dozzy: Po raz pierwszy w Polsce ze swoim solowym setem! Enigmatyczny i nieuchwytny artysta. Niewielu DJ-ów i producentów cieszy się tak powszechnym uznaniem
jak Donato Dozzy. Ma niezwykłą zdolność wpływania na umysły swojej publiki, tworząc unikatową atmosferę. Podczas występu maluje hipnotyzujący pejzaż dźwięków do którego wciąga widzów. Zdaje się nieustannie rzucać wyzwanie sobie na polu kreatywności: niezależnie od metody z której korzysta zawsze przenika ludzki umysł w pociągający i fascynujący sposób.

RA: https://www.residentadvisor.net/dj/donatodozzy
Discogs: https://www.discogs.com/artist/202097-Donato-Dozzy

DTEKK: Człowiek instytucja na polskiej scenie muzyki elektronicznej: DJ, promotor i aktywista na rzecz kultury. Grać zaczął w 2000 roku, a od 2001 roku jest rezydentem białostockiego klubu Metro. Jego sety, wyłącznie winylowe, z jednej strony prezentują szeroki przekrój tego, co najlepsze w muzyce techno, z drugiej – jest fanem electro, disco i italo, posiada sporą kolekcję płyt w tych gatunkach i chętnie je grywa.

Facebook: https://www.facebook.com/dtekkPL
RA: https://www.residentadvisor.net/dj/dtekk-pl
Soundcloud: https://soundcloud.com/dtekk

Gunnar Haslam: Nowojorczyk o przenikliwym umyśle i wielkim talencie. Po zdobyciu wykształcenia w dziedzinie fizyki cząstek elementarnych i przetwarzania sygnałów, zaczął swoją karierę jako DJ i producent. Łącząc różne gatunki w swoich produkcjach i rozwijając się dzięki współpracy z innymi artystami, łatwo można zauważyć, że muzyka Haslama to podróż, a nie miejsce docelowe. Jak sam mówi "Muzyka jest jedynym miejscem, w którym mogę robić wszystko co czuję i po prostu pozwolić, żeby to wszystko się spełniało.”

Facebook: https://www.facebook.com/gunnarhaslam
RA: https://www.residentadvisor.net/dj/gunnarhaslam
Soundcloud: https://soundcloud.com/gunnar_haslam

ISNT: Polska artystka mieszkająca we Francji. Jest założycielką grupy artystycznej Behind The Stage, która koncentruje się na eksperymentalnej, mrocznej, hipnotycznej i industrialnej stronie muzyki techno. W ramach tego projektu współorganizuje serię wydarzeń i podcastów. Jest także współzałożycielką Oramics, projektu mającego na celu wspieranie kobiet, osób nie binarnych i LGBTQ w branży muzyki elektronicznej.
Jej filozoficzne podejście do życia i wysoka wrażliwość na otaczający świat znalazły ujście w muzyce, którą produkuje- często poruszającą najbardziej ukryte emocje.

Facebook: https://www.facebook.com/this.isnt
RA: https://www.residentadvisor.net/dj/isnt
Soundcloud: https://soundcloud.com/isnt

Kangding Ray: Jest niewielu muzyków, którym udaje się zbadać zbieżności pomiędzy techno i muzyką eksperymentalną tak skutecznie, jak David Letellier, znany jako Kangding Ray. Kwintesencją złożonego brzmienia artysty jest estetyka, która testuje granice, bada teksturę dźwięku i rytm. Wyjątkowość jego produkcji zdobyła fanów na całym świecie, od wymagających słuchaczy awangardy i elektroniki, aż po oddanych klubowiczów. Jego nadchodzący materiał otwiera nowy rozdział dla artysty, gdzie będzie badał napięcie między tym co naturalne i sztuczne, między ciałem i umysłem.

RA: https://www.residentadvisor.net/dj/kangdingray
Discogs: https://www.discogs.com/artist/558608-Kangding-RayMarco Shuttle: Urodzony we Włoszech, uzyskał w Londynie tytuł magistra w dziedzinie mody. Jego zainteresowanie modą uwidacznia się w jego twórczości- misternie utkane, abstrakcyjne dźwięki o wyjątkowej teksturze tworzą niezwykle skomplikowaną a jednocześnie idealnie złożoną całość. Często czerpie inspiracje z eksperymentalnego jazzu, muzyki popularnej oraz acid houseu i Detroit techno. Jego sety subtelnie budują napięcie i porywają słuchaczy w całkowicie nowe, niezbadane miejsca.

Facebook: https://www.facebook.com/marcoshuttle/
RA: https://www.residentadvisor.net/dj/marcoshuttle
Discogs: https://www.discogs.com/artist/613746-Marco-Shuttle

Olivia: od 14 lat jedna z najbardziej kluczowych artystek na polskiej scenie muzyki elektronicznej jako DJ-ka, promotorka i producentka. Inspiruje się zarówno muzyką, jak i otaczającym ją światem. Od futurystycznego Detroit techno, charakterystycznych holenderskich brzmień aż po obrazy rodem z gatunku science fiction. Nieskończoność przestrzeni i niewyjaśnione zjawiska paranormalne to zaledwie mała część tego jak można opisać jej podejście do dźwięku i poszukiwania muzyki.

Facebook: https://www.facebook.com/olivia.ungaro
RA: https://www.residentadvisor.net/dj/olivia
Soundcloud: https://soundcloud.com/olivia-ungaro

Richie Hawtin: Artysta prawdziwie unikatowy. Największą popularność zdobył dzięki produkcjom pod pseudonimem Plastikman na początku lat 90-tych. Odcisnął piętno na muzyce elektronicznej dzięki swojej pomysłowości i innowacyjności. Dzięki prawie trzydziestoletniemu doświadczeniu, Hawtin stał się legendą muzyki elektronicznej i do tej pory nadal definiuje muzyczne trendy zamiast za nimi podążać. Hawtin stworzył unikalne brzmienie techno, które jest uważane za synonim miasta Detroit. Jego produkcje pomimo minimalizmu poruszają tłumy na całym świecie.

Facebook: https://www.facebook.com/richiehawtin/
RA: https://www.residentadvisor.net/dj/richiehawtin
Soundcloud: https://soundcloud.com/richiehawtin

Rraph: Urodzony we wschodniej Polsce artysta uwielbia zgłębiać mroczne, głębokie strony techno. Przez długi czas mieszkał i produkował w Norwegii, gdzie jego muzyka dojrzała i nabrała charakteru. Stylem najbardziej zbliża się do minimalizmu jednak często można wyczuć subtelne wpływy starej fali berlińskiego techno. Od niedawna zasila szeregi stołecznego kolektywu Behind The Stage.

Facebook: https://www.facebook.com/rraphmusic
RA: https://www.residentadvisor.net/dj/rraph
Soundcloud: https://soundcloud.com/rraphmusic

Stephanie Sykes: Jakość i różnorodność są siłą napędową enigmatycznej artystki, która już od wczesnych etapów swojej kariery wywarła silny wpływ na techno. Zarówno w studiu, jak i za deckami, Stephanie dąży do wprowadzenia surowego i zgranego i nowoczesnego spojrzenia na ambient, techno i experimental electro, starannie dobranego i umiejętnie złożonego w jedną płynną całość. Nietuzinkowa estetyka jej produkcji zaprowadziła ją na sceny takich klubów jak Berghain, Tresor i Corsica Studios.

Facebook: https://www.facebook.com/pages/category/Musician/Stephanie-Sykes-190914074366398/
RA: https://www.residentadvisor.net/dj/stephaniesykes
Soundcloud: https://soundcloud.com/stephanie-sykes

Tommy Four Seven: Tworzący w Berlinie artysta zyskał miano czołowej postaci na dzisiejszej scenie techno. Powszechny odbiór jego setów, umiejętności szlifowane podczas jego wczesnych lat w londyńskim klubie Fire, sprawiły, że obecnie występuje na najważniejszych festiwalach i w wiodących światowych klubach. Tommy zgrabnie porsza się między bogatą różnorodnośią stylów, płynnie przechodzi pomiędzy klasycznym, sztandarowym techno a charakterystyczną dla niego, bardziej „zepsutą” stroną muzyki.

Facebook: https://www.facebook.com/tommyfoursevenofficial/
RA: https://www.residentadvisor.net/dj/tommyfourseven
Soundcloud: https://soundcloud.com/tommyfoursevenWięcej o INSTYTUT FESTIVAL:
FB event: https://www.facebook.com/events/1388826801253671/
FP: https://www.facebook.com/technoinstytut/
Strona: www.technoinstytut.pl Dodał: MartinEvvent, czytany razy: 580
Źródło: HouseMafia

Tagi: Inst
» Komentarze
Chcesz skomentować używając konta hm? kliknij tutaj

 

HouseMafia na facebooku
 
© 2008-2020 HouseMafia.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Mapa Strony Reklama Współpraca Regulamin Informacje Prasowe Polityka Prywatności Kontakt