HouseMafia.pl : The house of god
29 Marca 2020r
» On-line: 24 / 0 / 832
» HM na facebooku

Pozdrów oskar91~ dla - Pozdro dla wszystkich hause mafia żyje? skoku19~ dla Was- Odanego weekendu bez bólu głowy pzdrrr piotrek22292~ dla Moderator- Minimal musi byc :) djhardfall~ dla - pozdrawiam wariatów co dalej świętują i fidget house bass czuja ! djhardfall~ dla - Pozdrawiam cały dolny śląsk ! Mucka musi byc ! kamilpoznan1988~ dla Dla Wszystkich- Pozdrowienia dla całego 1000 - Lecia z Jarocina :D i oczywiście dla wszystkich obecnych na HouseMafia :D ElectroShock~ dla Moderator- Siema!!! Uwazam ze brakuje zdecydowanie jednego gatunku w katalogu muzycznym! mianowicie Minimal-Techno . pozdrawiam mateusz~ dla NOWY TOMYŚL WLKP- pozdro dla NOWEGO TOMYSLA I CALEJ WLKP!!!!MATT M Carl002~ dla - Pozdro dla wariatów z M-CE :) kumpel026~ dla Moniki- Pozdrowienia dla wszystkich !!! oraz specjalne dla mojej kochanej Monisi !! pozdro z bydgoszczy !!!!!!!!!!!!!!! Lecimyyyyyyyyyyy Pozdrowienia
Ultra

 
» Aktualnoœci housemafia.pl » 03.03.20

Powstaje pierwsza w historii książka o POLSKIM Techno !

Polska scena techno ma już ponad 30 lat. Jedna z grup społecznych postanowiła przedstawić kluczowe postacie, miejsca i imprezy trzech dekad muzyki elektronicznej w Polsce. Zapowiada się ciekawa lektura dla fanów elektronicznych brzmień !
O czym będzie książka

W książce znajdą się wypowiedzi 70 osób które związane są z polskim rynkiem techno. Znajdą się materiały od producentów, artystów, managerów klubów i festivali.

Zbiórka pieniędzy i wydanie

Książka zostanie wydana w oficynie Krytyki Politycznej. Autorzy chcą aby ukazała się jesienią tego roku (2020). Jej wydanie wiąże się z wieloma kosztami. Ze względu na dużą objętość całe wydanie jest poniżej granicy opłacalności i postanowili przeprowadzić zbiórkę. Już dzisiaj można nabyć książkę w przedsprzedaży. Obok zbiórki, w której nagrodami są bilety, karnety na imprezy i festiwale, 20 marca organizowane jest CHARITY RAVE na wydanie książki w warszawskim klubie 999. W całości polski line-up z kilkoma dawno niewidzianymi na naszych parkietach nazwiskami zagra na dwóch poziomach klubu, a cały dochód z bramek będzie przeznaczony na wydanie książki. Więcej info na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/512581686353882/.Opis ProjektuNa ponad 700 stronach zebraliśmy okraszone zdjęciami opowieści osób współtworzących scenę techno dawniej i dziś, które opowiadają, jak muzyka i imprezy zmieniły ich życie, a także samą Polskę. Każdy, kto choć raz uległ hipnotyzującej sile raveu, znajdzie tu coś dla siebie. To właśnie rave wziął zresztą za swoje credo PLUR: Peace, Love, Unity, Respect (Pokój, Miłość, Jedność, Szacunek). Choć klimat polityczny panujący w Polsce bywał ponury, w klubach mogliśmy uczyć się, co w praktyce znaczą wspólnota i ideały równości. I żeby nie przesadzać z dragami.


1997, Pierwsza Parada Wolności /fotografia z archiwum Marcelo Zammenhoffa

Antologia, do której wspólnego wydania Cię zapraszamy, łączy perspektywę historyczną – daty, miejsca, imiona i biografie – z indywidualnym doświadczeniem autorów żyjących w sercu tego pulsującego kotła. Obejmuje szerokie spektrum gatunków mniej i bardziej tanecznej muzyki elektronicznej – techno, trance, rave, dubstep, hardtek, house, drumnbass i tak dalej. Kompleksowo prezentuje narodziny i rozwój sceny w Polsce od 1989 roku aż do dzisiaj. Uwzględnia muzykę i clubbing w Warszawie, Gdańsku i Łodzi oraz tylko z pozoru mniejszych ośrodkach, jak Płock czy Szczecin, opowiada o imprezach na plażach i w leśnych ostępach. To kipiąca od emocji lektura, przy której po chwili zaczniesz sprawdzać, gdzie ruszyć na balety w najbliższy piątek.


1998, Druga Parada Wolności /fotografia z archiwum Marcelo Zamenhoffa

Wśród osób, które napisały teksty lub udzieliły wywiadów do książki znaleźli się: Angelo Mike, DJ Fresh, Kuba Sojka, Wojciech Kucharczyk (Mik Musik), Piotr Klejment (Technosoul), Łukasz Napora (współorganizator festiwalu Audioriver), VTSS, Jacek i Maciek Sienkiewiczowie, kolektyw Technoranek, DJ Dreddy i Magnes (Tromesa), Oramics i Rrrkrta (Brutaż), Ventylator, KrisB, DJ Elf, DJ Siasia, Wiktor Skok, DJ Twinn, Splatter, DJ Gerhard i Iwona Korzybska (Instytut), Marcin Rutkiewicz (klub Piekarnia), DJ Drwal, Jurek Przeździecki, DJ Bert, Mic Ostap, DJ Bongo, DJ Inkee, Leszek Rakowski (magazyn Techno Party), Kugiel (klub Luzztro) i wielu, wielu innych.Cel projektu

Celem kampanii jest zebranie środków na dokończenie redakcji i wydrukowanie antologii "30 lat polskiej sceny techno". To będzie piękny, fizyczny obiekt niedostępny w wersji elektronicznej, wydrukowany w kilku tysiącach egzemplarzy. Pełen zdjęć, zawierający diagramy geograficzne i czasowe oraz rozbudowany indeks haseł obejmujący postacie, kluby, miejsca, albumy i znaczące imprezy.

Dzięki zebraniu brakujących 30 000 złotych, w tym części w przedsprzedaży, będziemy mieli pewność, że książka ukaże się jesienią 2020 roku i równocześnie trafi do ograniczonej dystrybucji w księgarniach i sklepach internetowych. Chcemy udokumentować i upowszechnić wiedzę o naszym świecie oraz zaprosić do niego kolejne pokolenia fanów.

Jeśli zbierzemy kwotę przekraczającą docelowy próg, będziemy mogli poszerzyć grono autorów i uczynić antologię jeszcze bardziej kompleksową. Choć nie możemy zawrzeć opowieści z każdego zakątka kraju czy godnego uwagi wydarzenia, mamy świadomość, że jest więcej pieśni do wyśpiewania – i chętnie je spiszemy.


Więcej informacji oraz link do zbiórki znajduje się na stronie https://wspieram.to/techno Dodał: MartinEvvent, czytany razy: 362
Źródło: HouseMafia

Tagi: książka techno Polska techno pozdrotechno DJ
» Komentarze
Chcesz skomentować używając konta hm? kliknij tutaj

 

HouseMafia na facebooku
 
© 2008-2020 HouseMafia.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Mapa Strony Reklama Współpraca Regulamin Informacje Prasowe Polityka Prywatności Kontakt