HouseMafia.pl : The house of god
18 Stycznia 2021r
» On-line: 103 / 0 / 832
» HM na facebooku

Pozdrów Bystry91~ dla - Pozdrowienia !!! artbi~ dla Pozdro dla Metadorów- Pozdrawiam wszystkich z portalu HOUSE MAFIA dodałem nowe nutki bo od wielu miesięcy cicho i głucho na tej stronie a z czego widzę nikt nic nie wrzuci tylko czeka na sępa pozdrawiam serdecznie :-) oskar91~ dla - Pozdro dla wszystkich hause mafia żyje? skoku19~ dla Was- Odanego weekendu bez bólu głowy pzdrrr piotrek22292~ dla Moderator- Minimal musi byc :) djhardfall~ dla - pozdrawiam wariatów co dalej świętują i fidget house bass czuja ! djhardfall~ dla - Pozdrawiam cały dolny śląsk ! Mucka musi byc ! kamilpoznan1988~ dla Dla Wszystkich- Pozdrowienia dla całego 1000 - Lecia z Jarocina :D i oczywiście dla wszystkich obecnych na HouseMafia :D ElectroShock~ dla Moderator- Siema!!! Uwazam ze brakuje zdecydowanie jednego gatunku w katalogu muzycznym! mianowicie Minimal-Techno . pozdrawiam mateusz~ dla NOWY TOMYŚL WLKP- pozdro dla NOWEGO TOMYSLA I CALEJ WLKP!!!!MATT M Pozdrowienia

 
» Aktualnoœci housemafia.pl » 03.11.20

SĄ WYNIKI NIEMIECKIEGO EKSPERYMENTU IMPREZ MASOWYCH

Anulowanie imprez masowych (koncertów, meczów piłkarskich, wystaw, demonstracji itp.) oraz zamykanie przestrzeni publicznych to jedne z pierwszych i najważniejszych działań podjętych przez władze wraz z początkiem pandemii Covid-19.
Ale czy są one tak skuteczne i konieczne?Odpowiedzi na to pytanie szukali naukowcy z Kliniki Uniwersyteckiej w Halle i Uniwersytetu Marcina Lutra w Halle-Wittenbergu (Niemcy), którzy pod koniec sierpnia zaprosili 1,2 tys. osób na improwizowany koncert pop-muzyki. Wyniki eksperymentu zostały opublikowane kilka dni temu na portalu medRxiv.org.

Masowe przedsięwzięcia w pomieszczeniach, o ile są utrzymywane zasady higieny i pomieszczenia są wentylowane, mają niewielki wpływ na rozprzestrzenianie się infekcji.

Z niektórych obserwacji wynika jednak, że rodzaj wydarzenia decyduje o jego roli w epidemii: na przykład ryzyko wybuchu epidemii w przypadku wydarzeń o charakterze religijnym jest wyższe niż w przypadku wydarzeń sportowych lub koncertów" - piszą naukowcy.

Some observations suggest that the type of an event determines its potential for spreading infectious diseases, for example that the risk of an outbreak related to religious events is higher than for sports events or concerts (4–6).

Autorzy opracowania wypełnili część stadionu w Lipsku wolontariuszami. Każdy z nich z góry przeszedł test na koronaawirusy (tylko osoby z wynikiem ujemnym mogły wziąć udział) i musieli nosić maskę (N95). Ponadto uczestnicy badania zostali wyposażeni w specjalne urządzenia rejestrujące ich ruchy i śledzące w ten sposób drogę aerozoli - małych cząstek z organów oddechowych, które mogą przenosić wirusa.

Aby zobaczyć, czego dotykali wolontariusze, wszystkie powierzchnie zostały pokryte fluorescencyjnymi środkami dezynfekującymi. I aby odtworzyć najbardziej realistyczne zachowanie publiczności na takich imprezach na "koncercie" był piosenkarz popowy Tim Bendzko. Ponadto, naukowcy opracowali komputerowy model areny wewnętrznej, pokazali, jak aerozole są rozprowadzane po całym pomieszczeniu i zbadali, jak noszenie masek, skala zdarzenia, systemy wentylacyjne i początkowy poziom zachorowalności wpływają na rozprzestrzenianie się wirusa w takich przypadkach.

"Rozważaliśmy trzy różne scenariusze:
1) bez ograniczeń (sytuacja przed pandemią)
2) z umiarkowanymi ograniczeniami (szachowy porządek miejsc, dwa razy więcej wejść)
3) ze ścisłymi ograniczeniami (para miejsc siedzących w odległości półtora metra od sąsiadów, cztery razy więcej wejść).

Każdy scenariusz zakładał wejście na imprezę (60 minut), pierwszą połowę (20-54 minuty), przerwę (20 minut), drugą połowę (20-45 minut) i wyjście (15 minut).
Większość kontaktów miała miejsce przy wejściu i podczas przerwy, ale tylko niektóre z nich trwały dłużej niż 15 minut.

Środki podjęte w drugim i trzecim scenariuszu doprowadziły do znacznego zmniejszenia ich liczby. Prawie wszystkie kontakty podczas samego występu trwały dłużej niż 15 minut" - mówili naukowcy, podkreślając, że przenoszenie wirusa zależy od tego, jak często odwiedzający imprezę stykają się ze sobą i czy noszą maski.

Według nich, w przypadku 50 zarażonych na 100.000 osób tygodniowo, średnio od 10 do 40 zarażonych weźmie udział w imprezie masowej. Jeśli weźmiemy 3 za podstawową liczbę odtwarzania (średnia liczba osób zdrowych zarażonych jednym nosicielem wirusa), to ryzyko przeniesienia podczas 15-minutowego kontaktu podczas takich koncertów wynosi około 7%. Jeśli założymy, że w ciągu miesiąca w koncercie weźmie udział co najmniej 100 000 osób, łączna liczba przypadków zarażenia wzrośnie w następujący sposób: 2,3%, 1,1% i 0,4% odpowiednio dla pierwszego, drugiego i trzeciego scenariusza.

Podstawowa liczba odtwarzania – w epidemiologii teoretyczna liczba osób, której każdy chory przekazuje zakażenie przy założeniu, że wszystkie kontakty osoby chorej następują z osobami podatnymi na zakażenie

"W drugim i trzecim scenariuszu, zwłaszcza z użyciem masek, spodziewana liczba infekcji podczas takich zdarzeń wynosi mniej niż 10 na miesiąc. W związku z tym zdarzenia masowe nie mają większego wpływu na całkowitą liczbę osób zakażonych lub poddanych kwarantannie (w porównaniu z wariantem, w którym zdarzenia masowe są całkowicie zakazane).

Przy zachowaniu higieny i dobrej wentylacji, nawet duża liczba imprez masowych odbywających się w pomieszczeniach zamkniętych ma minimalny wpływ na całkowitą liczbę osób zakażonych" - zauważyli naukowcy. Podkreślili jednak, że w przypadku słabej wentylacji w pomieszczeniach, według najbardziej negatywnego scenariusza, liczba osób zakażonych wzrośnie do 23%.

#####################
Film z youtube: Dziennikarz Rick Noack z Washington Post uczestniczył w koncercie w Niemczech, współorganizowanym przez jeden z krajowych szpitali uniwersyteckich w imię nauki.tłumaczenie: RFpNeFeFiFcL Dodał: MartinEvvent, czytany razy: 1282
Źródło: HouseMafia

Tagi: koncert
» Komentarze
Chcesz skomentować używając konta hm? kliknij tutaj

 

HouseMafia na facebooku
 
© 2008-2021 HouseMafia.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
fotografia ślubna, fotograf ślubny Częstochowa, fotograf ślubny Wieluń,
Mapa Strony Reklama Współpraca Regulamin Informacje Prasowe Polityka Prywatności Kontakt