HouseMafia.pl : The house of god
23 Lutego 2019r
» On-line: 32 / 1 / 832
» HM na facebooku

Pozdrów skoku19~ dla Was- Odanego weekendu bez bólu głowy pzdrrr piotrek22292~ dla Moderator- Minimal musi byc :) djhardfall~ dla - pozdrawiam wariatów co dalej świętują i fidget house bass czuja ! djhardfall~ dla - Pozdrawiam cały dolny śląsk ! Mucka musi byc ! kamilpoznan1988~ dla Dla Wszystkich- Pozdrowienia dla całego 1000 - Lecia z Jarocina :D i oczywiście dla wszystkich obecnych na HouseMafia :D ElectroShock~ dla Moderator- Siema!!! Uwazam ze brakuje zdecydowanie jednego gatunku w katalogu muzycznym! mianowicie Minimal-Techno . pozdrawiam mateusz~ dla NOWY TOMYŚL WLKP- pozdro dla NOWEGO TOMYSLA I CALEJ WLKP!!!!MATT M Carl002~ dla - Pozdro dla wariatów z M-CE :) kumpel026~ dla Moniki- Pozdrowienia dla wszystkich !!! oraz specjalne dla mojej kochanej Monisi !! pozdro z bydgoszczy !!!!!!!!!!!!!!! Lecimyyyyyyyyyyy maddoxx24~ dla - Pozdrawiam Ekipę z Kóz,Andrychów,do odcinki:-p Pozdrowienia

 
» Aktualnoœci housemafia.pl » 27.01.18

Sunrise Festival: nowa scena

Sunrise Festival od wielu lat zdominowane jest przez gatunek muzyczny nazywany przez festiwalową społeczność EDM czyli Electronic Dance Music.


To nurt muzyczny, który podbił cały świat i stworzył własną niszę w kulturze popularnej. Jak dokładnie definiowany jest EDM i gdzie znajdują się jego muzyczne granice – kłopot z odpowiedzią na to pytanie mają nawet sami producenci. Dlaczego? Ponieważ EDM to najbardziej otwarty na nowe gatunek muzyczny. Producenci łączą style, szukają inspiracji w nowych gatunkach, tworzą innowacyjne nowoczesne brzmienie. Można więc powiedzieć, że EDM to kwintesencja Sunrise i właśnie dlatego, w tym roku w Kołobrzegu powstanie dodatkowa scena Techno.

Elektroniczna muzyka taneczna, niegdyś nazywana w Polsce „techno“ ewoluowała bardzo szybko w ostatnich kilku latach. To wszystko za sprawą błyskawicznie zmieniających się trendów i powszechnemu dostępowi do muzyki. Podział „techno” na muzyczne subgatunki podzielił też fanów – część z nich słucha house, inni wolą EDM, a jeszcze inni trance.

Oczywiście, w dzisiejszych czasach trudno zamknąć się w jednym gatunku, tym bardziej, że wszystkie tworzące się właśnie nurty muzyczne czerpią od siebie inspirację, wzajemnie się kształtują i tworzą nowe, zaskakujące połączenia. Wszystko za sprawą artystów, którzy szukają nowoczesnych rozwiązań i nie chcą być zamknięci w gatunkowych ramach. Tego rodzaju kooperacje mają zarówno zwolenników, jak i przeciwników, przez co często w Internecie dochodzi do ostrych dyskusji, na szczęście zawsze bardzo merytorycznych. Wniosek wypływający z ich skali i intensywności jest jeden – DJe i producenci stali się celebrytami, a muzyka taneczna weszła na stałe do popkultury.

Nie inaczej jest z Sunrise Festival. Impreza niegdyś organizowana jako niewielkie wydarzenie klubowe wyewoluowała w jeden z największych festiwali muzycznych w Europie. Czy istnieje przepis na tak wielki sukces? Jako organizatorzy jesteśmy zgodni – przepisem jest otwartość na nowe gatunki muzyczne. Pierwsze edycje Festiwalu były zdominowane przez Artystów reprezentujących muzykę Trance i House. Impreza się jednak rozrastała błyskawicznie, przybywało coraz więcej nowych fanów, a wraz nimi nowe muzyczne oczekiwania, którym staraliśmy się sprostać.

Sunrise Festival od zawsze stawiał na innowację i odkrywanie nieznanych muzycznych lądów. Od zawsze był otwarty na muzyczne nowości. Na swoich fanów. Powstała festiwalowa społeczność, którą łączy muzyka i towarzyszące jej emocje. Nadchodząca edycja zostanie rozszerzona o jeszcze więcej muzycznych gatunków. Na Festiwalu oprócz EDM i house, powstaną sceny techno, a w trzecim dniu Festiwalu scena trance. Dodatkowo, wszyscy spragnieni największych klasyków tanecznych, mogą liczyć na niespodziankę jaką niesie ze sobą trzeci dzień Sunrise.

Już niebawem zostaną ogłoszeni wszyscy Artyści występujący na tegorocznej edycji Sunrise Festival. Nadchodzą zmiany, czego najlepszym przykładem będzie nowa scena techno. Kto na niej wystąpi, dowiemy się wkrótce. Dodał: MartinEvvent, czytany razy: 1750
Źródło: HouseMafia

Tagi: Nowa scena Sunrise Festival SF Techno
» Komentarze
Chcesz skomentować używając konta hm? kliknij tutaj

 

HouseMafia na facebooku
 
© 2008-2010 HouseMafia.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: niteckiDesign.pl
Polecamy: Fotograf ślubny Częstochowa, Kamerzysta Częstochowa, Fotograf Ślubny Częstochowa Wieluń Pajęczno, Bleach Gra On-line
Mapa Strony Reklama Współpraca Regulamin Informacje Prasowe Polityka Prywatności Kontakt