HouseMafia.pl : The house of god
28 Maja 2022r
» On-line: 40 / 0 / 832
» HM na facebooku

Pozdrów Adrianek8510~ dla Dla całej społeczności HM- Witam wszystkich i pozdrawiam Filips90~ dla - Niewiem czy mi sie uda,ale kiedys kilka lat wstecz poznalem przez te strone goscia o imieniu Marek z Inowrocławia...tworzy muzyke w FL Trance Uplifting. Utrzymywalismy kiedys kontakt na gg - lecz ja potem nr stracilem i wlasnie szukam tej osoby. Jesli sie okaze ze go znajde lub ktos go zna,to poprosze o kontakt na e-mail : [email protected] Bystry91~ dla - Pozdrowienia !!! artbi~ dla Pozdro dla Metadorów- Pozdrawiam wszystkich z portalu HOUSE MAFIA dodałem nowe nutki bo od wielu miesięcy cicho i głucho na tej stronie a z czego widzę nikt nic nie wrzuci tylko czeka na sępa pozdrawiam serdecznie :-) oskar91~ dla - Pozdro dla wszystkich hause mafia żyje? skoku19~ dla Was- Odanego weekendu bez bólu głowy pzdrrr piotrek22292~ dla Moderator- Minimal musi byc :) djhardfall~ dla - pozdrawiam wariatów co dalej świętują i fidget house bass czuja ! djhardfall~ dla - Pozdrawiam cały dolny śląsk ! Mucka musi byc ! kamilpoznan1988~ dla Dla Wszystkich- Pozdrowienia dla całego 1000 - Lecia z Jarocina :D i oczywiście dla wszystkich obecnych na HouseMafia :D Pozdrowienia

 
» Aktualnoœci housemafia.pl » 25.05.21

INSTYTUT x 20 LAT

Kultowa inicjatywa na elektronicznej mapie Polski celebruje 20 rocznicę.


W tym roku legendarna impreza Instytut obchodzi swoje 20 urodziny. Trudno uwierzyć, że istnieje miejsce, które od 20 lat konsekwentnie promuje kulturę techno i skupia wokół swoich wydarzeń fanów przynajmniej dwóch pokoleń. Z tej okazji na scenie muzyki elektronicznej odbędą się wyjątkowe wydarzenia, na które już dziś zapraszają organizatorzy. Pierwszym z nich będą urodziny, które odbędą się 24 i 25 września w Instytucie Energetyki w Warszawie, gdzie cała inicjatywa się narodziła.Z końcem 2020 roku wydawnictwo Krytyka Polityczna wydała publikację zatytułowaną „30 lat polskiej sceny techno”, z której można dowiedzieć się o pierwszych zalążkach kultury techno na lokalnym rynku. Jednym z pierwszych i najstarszych miejsc na rodzimej mapie elektroniki jest właśnie Instytut.

Instytut to wydarzenie, które zdecydowanie wyróżnia się na polskiej scenie klubowej. Kiedy w 2000 r. w surowej hali aktywnego laboratorium Instytutu Energetyki w Warszawie zagrali pierwsi artyści, nikt nie spodziewał się, że stanie się wydarzeniem cyklicznym, a po latach stworzy podstawę do zorganizowania Instytut Festival Music & Art w Garnizonie Modlin. Właśnie ponad 20 lat temu w głowach i sercach trójki przyjaciół Iwony Korzybskiej, Joanny Wielkopolan i Gerharda Derksena, narodził się plan na wielką, muzyczną rewolucję w Polsce.Dziś Instytut jest marką o rozpoznawalną poza granicami kraju i o światowej renomie. Najstarszy magazyn o kulturze klubowej – Mixmag napisał 3-stronnicowy reportaż o Instytucie, a DJ MAG przygotował specjalny mini-film pokazujący fenomen tych imprez. O Instytucie pisały również takie magazyny jak Clubbing Spain, Techno Germany, Buzzfeed, włoskie wydanie Vogue, londyńskie i amsterdamskie Metro, jak również gigant Only Techno. Eventy te pojawiły się również w rankingach najciekawszych imprez, jakie publikował Guardian, Resident Advisor, czy Dummy Mag.

Przez długie lata na wydarzenia sygnowane znakiem pioruna zapraszani byli artyści z całego świata. Dzięki Instytutowi wiele znanych i docenianych nazwisk z międzynarodowej sceny klubowej pojawiło się w Polsce po raz pierwszy, m. in. Adam Beyer, Jeff Mills, Luke Slater, Josh Wink, Marco Carola, Adam F, czy Marshall Jefferson.

Instytut jest wydarzeniem wyjątkowym, nie tylko z uwagi na swoją historię, ale właśnie dlatego, że powstał z potrzeby serca i tę energię czuć na każdym wydarzeniu spod znaku pioruna. Ta potrzeba widoczna jest do dziś. Teraz Instytut nie jest już tylko cyklicznym wydarzeniem - to marka. Jest to najprawdziwsza marka z misją, która w ramach swojej działalności prowadzi szereg inicjatyw społecznych, proekologicznych czy edukacyjnych, takich jak:Techno jest Kobietą/Techno is a Lady, która promuje kobiety na polskiej scenie muzyki elektronicznej i której zwieńczeniem jest wydarzenie „Panie Proszą Panów”, Techno Las - wydarzenie promujące ekologię i życie w zgodzie z naturą, podczas
którego uczestnicy zamiast biletów dostają sadzonki drzew, a następnie sadzą je w rytmach muzyki elektronicznej,
Instytut Dźwięku - szkoła DJ-ingu i produkcji muzycznej, w której nauczają jedni z najbardziej rozpoznawalnych artystów w Polsce.


„Z okazji XX urodzin Instytut będzie się zmieniał, a my chcemy świętować to piękne święto razem z ludźmi, którzy z nami tworzą Instytut od 20 lat i z tymi którzy właśnie do nas dołączają. Szczerze powiem, to święto ludzi którzy nam zaufali i pomogli, bo to dzięki ich energii przetrwaliśmy tyle lat. Dali nam siłę i inspiracje aby rozwijać kolejne inicjatywy” – mówi Iwona Korzybska, jedna z założycielek Instytutu.

„Dlatego oprócz hucznych urodzin, na które zapraszamy 24 i 25 września 2021 roku, wydarzą się jeszcze wyjątkowe imprezy towarzyszące - kolejne karty będziemy odsłaniać już za chwilę” – dodaje. Dodał: MartinEvvent, czytany razy: 527
Źródło: HouseMafia

Tagi: Instytut festival Instytut music show
» Komentarze
Chcesz skomentować używając konta hm? kliknij tutaj

 

HouseMafia na facebooku
 
© 2008-2022 HouseMafia.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
fotografia ślubna, fotograf ślubny Wieluń, fotograf ślubny Częstochowa, fotograf ślubny Wieluń, fotograf ślubny Łódź,
Mapa Strony Reklama Współpraca Regulamin Informacje Prasowe Polityka Prywatności Kontakt